Alcopole Hakkında

2010 yılında kurulan HPR Endüstri A.Ş’nin bünyesinde bulunan Alcopole, Başkent Organize Sanayi bölgesinde bulunan 20.000 m2’lik üretim tesisinde alüminyum aydınlatma ve bayrak direği imal etmektedir.


Alcopole kaliteden ve müşteri memnuniyetinden taviz vermeden, Avrupa ve MENA ülkelerini kapsayan faaliyetlerini yavaş yavaş tüm dünyaya yaymaktadır. Güvenilir bir iş ortağı olan Alcopole standart direk üretimi dışında, müşterilerin ihtiyaçlarına göre yaratıcı çözümler de ortaya koyabilmektedir. Kaliteli insan kaynakları ve pazar tecrübesi ile Alcopole müşterilerin özel tasarım ihtiyaçlarına göre yüksek kalite ürünler ve çözümler üretmektedir.


Alcopole’un ürün programı tüm alüminyum direk çeşitlerini kapsamaktadır.


Birçok armatür ve konsol takılabilen standart direkler EN40 standartlarına uygun tasarlanmıştır. Müşterilerin isteğine bağlı kişileştirilmiş özellikler ve tasarımlar mevcuttur.

ALÜMİNYUM DİREK AVANTAJLARI

  • Korozyona dayanaklı ve bakım gerektirmez
  • Hızlı kurulum ve düşük montaj masrafı
  • Çok yönlü işlevsel olmasına rağmen çok sağlam ve dayanıklı
  • Geniş aralıkta doku ve renk seçenekleri
  • Çelik ve fiberglas direklerden daha uzun ömürlü
  • Doğa dostu, yüksek artık değerine sahip ve %100 geri dönüşebilen
  • Alüminyumun darbe emici özelliği ile dolayı artan yol güvenliği


ÜRETİM SÜRECİ

Direklerin üretiminde yüksek rüzgar dirençli, korozyona dayanaklı ve dekoratif özellikli yuvarlak alüminyum alaşımlar kullanılmaktadır. Kalıptan çıkartılmış alüminyum alaşım tüpler, özel olarak tasarlanmış, dijital olarak kontrol edilen bir makinede yuvarlanır. Makine silindir tüplerden daha sağlam olan konik aluminyum direkler ortaya çıkarır.


KAPLAMA SEÇENEKLERİ

Alüminium farklı kaplama seçenekleri ile tarz ve zarifliği bir arada sunar.

Farklı renk alternatifleriyle doğal fırçalanmış, eloksal yada elektro statik epoksi kaplama seçenekleri bulunmaktadır.

Daha Hafif

Alüminyum hem hafif hemde dayanıklı olma avantajına sahiptir, bu sayede kolayca taşınabilir ve kolayca kurulabilir.

Çevreye Daha Duyarlı

Alüminyum düşük karbon ayak izi içerdiği için, çevresel olarak sürdürülebilir metal olarak nitelendirilir bu sayede karakteristik hiç bir özelliğini kaybetmeden sürekli olarak geri dönüşümü yapılabilir.

Korozyona Daha Dayanıklı

Alüminyum yüzeyinde bulunan sert oksit kaplama sayesinde farklı ve sert hava koşullarında bile yüksek güç ve korozyon dayanıklılığına sahiptir. Bu sayede dış alan uygulamalarında harici herhangi bir korumaya, koruyucu kaplamaya veya bakıma ihtiyaç duymaz.

Daha Estetik

Alüminyum direkler, görünüş ve yüzey koruması açısından veya bu ikisinin kombinasyonuyla entegre edilerek son derece estetik kaplama seçenekleri sunar.

Daha Pratik

Alüminium teknik, çok yönlü ve işlevsel ürünlere dönüştürülebildiği için çok değerli bir metal olarak nitelendirilir

Daha Yaratıcı

Alüminyum yeni direk tasarımlarında görünüş olarak daha estetik, işlevsel olarak ise daha gelişmiş çözümler yaratmamıza olanak sağlıyor.

Daha Uzun Ömürlü

Alüminyumdan yapılmış yapılar uzun seneler boyunca güvenilir bir şekilde hizmetlerini sürdürür. Alüminyumun, ürün tasarımında ve üretiminde birleştirilen alternatif diğer materyallere kıyasla daha uzun ömürlü olduğu görülmüştür.

E-Bültenimize Katılın

your email is